timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Niedawno kina zaatakowały Angry Birds, czyli animowana komedia o ptakach, które możecie spotkać w hitowej grze studia Rovio o tym samym tytule. Udało mi się te ptaki pokochać, lecz zbyt agresywna promocja spowodowała to, że na widok Birdsów miałem mdłości. Może jeszcze mi się uda na nowo pokochać te ornitologiczne gwiazdy dotykowego ekranu. Kończę ze wstępem. Zapraszam na recenzje gry “Kiwi- Leć nielocie, leć”

W skrzynce

  • 40 żetonów
  • 4 katapulty do złożenia
  • Plansza
  • Separatory do stworzenia pola gry
  • Podstawka do złożenia

Kiwi- Leć nielocie, leć- GameBy.pl
Przygotowania

By ułożyć pole gry trzeba nieco cierpliwości, ponieważ najpierw trzeba złożyć podstawkę, na tej podstawce ułożyć planszę, na której umieścimy separatory tworzące kwadrat o wymiarach 4 × 4 kieszonki. Każdy z graczy otrzymuje 10 żetonów jednego koloru oraz katapultę do złożenia. Łatwa sprawa.

Kiwi- Leć nielocie, leć- GameBy.pl

Let’s Play Kiwi – Leć nielocie, leć

Grę rozpoczynają wszyscy gracze, a ich głównym zadaniem jest wystrzelenie kiwów (żetonów 🙂 ) do planszy za pomocą katapult. Spudłowanie pozwala uczestnikowi wystrzelić dany żeton jeszcze raz. Wygrywa gracz, który jako pierwszy utworzy z kiwi (żetonów) kwadrat 2 × 2.

Jeżeli po wstrzeleniu do planszy wszystkich żetonów nikt nie spełni tego kwadratowego warunku, następuje zbiórka wszystkich własnych stosów i policzenie żetonów w nich się znajdujących. Za własny stosik uważa się grupę żetonów, którego kiwi znajduje się na wierzchu danego stosu. Kto ich uzbiera najwięcej, wygrywa.

2016-06-08 20.15.55

No i pooceniam

Wygląd gry jest zadowalający. Zabawne grafiki, tworzy wiele skojarzeń podróżniczych i świetnie współgra z realiami dzisiejszymi. Mam małe zarzuty co do jakości tych separatorów, tworzących kratkę. Układając kratkę, czasami mi się ona rozlatuje i mam z tym małe problemy.

Zabawa z Kiwi jest przednia. Ja myślałem, że ta gra jest skierowana do dzieciaków, dopóki nie strzeliłem pierwszy raz z katapulty. Sam bawiłem się jak dziecko i powiem wam, że strzelanie jest proste, trafienie prostym nie jest. Gra jest bardzo dobra, gdyż jest ona prosta, szybka (przypominam: Szybkie nie nudzi) i pełna fanu. Te frustrujące “So close”, zadowalające przejęcie pola, czy kwadratowe zwycięstwo tworzą tak wspaniałą atmosferę, że nie myśli się o mechanikach, losowości i innych zaczepkach. Ja jestem zadowolony i często w nią gramy próbując strzelić do pudełka te żetony. Niestety zwykle trafiamy w przeciwnika oko, fryzurę, a nawet widziałem trafienie w dekolt. Kiwi – Leć nielocie, leć gwarantuje świetną zabawę.

Na Koniec

Szukacie czegoś zabawnego, szybkiego, nietypowego i lubicie zabawy z katapultami, z procą? Ta gra jest dla was. Ja, rodzeństwo i sporo grających często ją rozkłada, ustawia i bawi się świetnie. Oczywiście, że polecam grę Kiwi – Leć nielocie, leć.

Życzymy Miłego Grania
[wp-review id=”3735″]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły